Akalınlar Düğün Salonu


GELİNLER ORDUSU
İşte, Akalınlar salonundaki muhteşem düğünle yeniden dünya evine giren birbirinden güzel, birbirinden zarif gelinler ordusu. 

HEYECANLI DAMATLAR
Gelinlerin yanı sıra damatlar da evlilik heyecanını tekrar yaşadılar. Hepsi pırıl pırıl giyinmiş, damat tıraşı olarak düğün salonuna gelmişlerdi. Yukarıda damatlar alayının sadece bir bölüğü hayat objektifi önünde görülüyorlar. 

DÜĞÜN HALAYI
İlk evlendikleri günü tekrar yaşayan 150 genç çift, davul-zurna eşliğinde halay çektiler. Bu da salon sahibinin orijinal bir buluşu idi...
150 GELİN VE DAMAT FELEKTEN BİR GECE ÇALDI...
Cumhuriyet bayramı gecesi Ankara Bahçelievler Akalınlar düğün salonunda, salonun sahibi emekli subay Zühtü Akalın'ın kendi salonunda düğünlerini yapan çiftlere her 29 Ekim'de gelenek haline getirdiği ücretsiz balo evli çoluk-çocuğa karışmış çiftlere ilk gün heyecanını yaşatmayı adet haline getirmiştir...
Çiftler bu geceden 1971 senesinin 29 Ekim'inde buluşmak üzere sözleşerek ayrıldılar...
Zühtü Akalın ise şunları söylemekte :
"Çiftlerin sayısı her yıl giderek artacak, fakat ben bu törenleri gelenek haline getirdim. Sözümden dönmem. Gerekirse spor salonu, hatta futbol sahası kiralayıp onlara her yılın 29 Ekim'inde evliliklerinin ilk gününü yaşatacağım..."