Dünyanın En Garip Mesleği.


Dünyanın En Garip Mesleği
MÜTEŞEBBİS BİR ZENGİN, DOSTLARI HAKKINDA HABER VEREREK SENEDE 500 BİN DOLAR KAZANIYOR !
Ava Gardner Roma'ya geldiği zaman hangi otelde kalıyor ? Gina Lollobrigida'nın hususi telefonu var mıdır ? Hollanda Prensesi Beatrice resmi veya gayrı resmi olarak Paris'i kaç defa ziyaret etmiştir ? Rejisör Jean Negulesco önümüzdeki hafta Londra'ya hangi uçakla gelecek ? Charlie Chaplin hangi otele indi, biliyor musunuz ?
Bu suallerin ve bunlar gibi, meşhurlara ait merak ettiğiniz bütün suallerin cevaplarını bir kişiye sorarak öğrenebilirsiniz. Bu bir kişi Roma'da Nelda Minucci isimli bir kadın, Londra'da başka bir kadın, New-York'ya veya Holywood'da bir erkektir. Fakat hepsi Earl Blackwell isimli bir müteşebbis bir zengin tarafından tesis edilen "Celebrity Service" hesabına çalışmaktadırlar.
Earl Blackwell birkaç sene önceye kadar lüks hayat yaşamaya meraklı, meşhur simaların devam ettikleri lokallerden çıkmayan zengin bir Amerikalı iken "Celebrity Service" isimli teşkilatı kurmaya karar vermiştir.
Earl o kadar hareketli bir hayat yaşar ki, hemen bütün ömrü seyahat etmekle geçer, bir pazartesi günü Detroit'te Ford'ların davetinde hazır bulunduktan sonra salı günü New-York'ta meşhur Waldorf Astoria otelinde milyarder kadın Barbara Hutton'la akşam çayı içer, çarşamba günü Hollywood'da yakın dostu Greta Garbo onu kahvaltıya beklerdi. Perşembe günü ise Washington'da Cumhuriyetçi bir senatörün misafiriydi.
Günün birinde Earl Blackwell dünyada hiç kimsenin kendisi kadar meşhur insanların dostu olamayacağını, onları yakından tanımak, hususiyetlerini öğrenmek imkanını bulamayacağını düşünmüş, böylece belki de dünyada ilk defa olarak "arkadaşlık" denen mefhumu bir ticaret vasıtası yapmaya karar vermiştir.
"Celebrity Service"in kuruluşu böyle olmuş ve kısa zaman sonrada Hollywood, New-York, Londra, Paris, Roma gibi dünyanın başlıca meşhur şehirlerinde irtibat büroları açılmıştır...1958