Güzellik Salatası


GÜZELLİK SALATASI
Sebze ve meyvelerin kadını güzelleştirmede önemli bir rol oynadığı muhakkaktır. Güzellik süt ve kremlerinin çoğu bugün meyve ve sebze özleriyle hazırlanır. Şimdi İngiltere'de kurulan "Güzellik Çiftliği" adlı özel bir enstitüde sebze ve meyveler incecik doğranıp vücuda doğrudan tatbik edilmektedir.
Güzel salata yapmanın birinci şartı çeşitli ve bol malzeme kullanmaktır. Salatanın yağını, tuzunu, limonunu esirgemeyeceksiniz. Karışık salata yapmak isterseniz, mevsimin salatalık otlarını, sebzelerini doğrayıp tabağa dolduracaksınız.Sonra da o süslü tabağı sofraya getirdiğiniz zaman herkesin salatanızı iştahla yiyişini seyretmek tabii size gurur verecektir. Ancak İngiltere'de Bedfordshire'da "Güzellik çiftliği"ni yöneten Leida Costigan dünyanın en bol ve en güzel salatalarını yaptığı halde bu salataları yemek kimseye nasip olmuyor. Leida Costigan'ın salataları iştah açmaya ya da karın doyurmaya değil güzelleşmeye yarıyor. Evet yanlış okumadınız, kadınlar bu salatalar ile güzelleşmekte.
Sözü geçen çiftliğin yöneticisi bayan Leida tarihteki ünlü kadınların sebze ve meyveleri ciltlerine sürerek güzelleştiklerini fark etmiş. Kleopatra'nın süt banyosu ile değil sebze banyosuyla gençliğini koruduğunu öğrenince hemen kolları sıvayıp salata iksirini uygulamaya koymaya başlamış.
Güzellik çiftliğine gelen hanımlar soyunup özel küvetlere uzanıyorlar. Ondan sonra da salata tatbiki başlıyor. Leida Costigan'ın çiftliğinde tere otundan limona kadar her çeşit malzemenin özel bir görevi var. Ciltteki kusur ve çirkinlikleri ortadan kaldırmaktalar...Üstte;
Bayan Costigan Lahana Salatası tatbikinde, salataya katılan madeni tuzlar ve kristaller ayrı bir önem taşımakta... 

MEYVE SALATASI
Güzellik çiftliğinde meyve salatası çeşitli ot ve yapraklarla takviye edilmekte.  

BU SALATAYI YEMEK YASAK
Çiftliğin salata uzmanı John Molnar'ın özene bezene hazırladığı salataları kimse yiyemez. Bu salata yemek için değil güzelleştirmek uğruna emekle yapılmakta. Manzarası ilk bakışta bir yamyam kabilesi reisinin tabağını andırmakta. Ve altta görüldüğü gibi müşteri hanımın sırtına buhar vasıtası ile yayılmakta...1971