HAFTANIN MODELİ : SYLVIE VARTAN'DAN BİR PANTOLON TAKIMI.


- HAFTANIN MODELİ -
SYLVIE VARTAN'DAN BİR PANTOLON TAKIMI
* Bu yılın gece pantolonlarında cin (jean) kıyafetlerinin tesiri hakim. Kısa ve bol kesimli pantolonlar siyah üzerine iri ve çok renkli desenli siyah saten kumaştan yapılıyor. Üzerine yine Çinlilerin giydiği yakası yandan düğmelenen tunikler giyiliyor.
* Gündüz giyilen pantolonlarda aynı kısa ve bol kesimin yanı sıra dizin altından bir bant ile düğmelenen, çizme veya kalın yün çorapların içine sokulan modeller çok revaçta.
* Gündüz pantolonlarında kumaş olarak jarseden tüvite kadar her cins yünlü kumaş ile bilhassa koyu renk ve çizgili kadifeler tercih ediliyor.
* Pantolonlarla giyilen ceketlerin uzunlukları dibin hemen üzerine kadar inmekte. Goşo tabir edilen kısa ve bol paçalı pantolonlarla daha çok bele oturan kısa ceketler giyiliyor.
* Çizmelere, pantolonların yanında geniş yer veriliyor. Yapımda ise geyik derisinden saten ve kadifeye kadar hemen her cins malzeme kullanılıyor.
* Bütün moda evlerinde baldırın ortasına kadar düz inip sonra evazeleşen (28 santim) pantolonlara rastlanıyor. Sylvie Vartan'ın bütün özelliği ise bu bol paçaları yırtmaç ve düğmelerle zenginleştirmesinde...1970