Boyunuz Fazla Uzunsa Nasıl Giyinmelisiniz ?


BOYUNUZ FAZLA UZUNSA NASIL GİYİNMELİSİNİZ ?
EDITH HEAD'in HAYAT okuyucularına moda tavsiyeleri :

Uzun boy, şikayet konusu olmaktan ziyade aranılan bir özelliktir. Hele kısa boylular gece rüyalarında hep uzun boylu olduklarını görürler. Fakat boyunuz sizi rahatsız edecek kadar uzun ise veya muhtelif sebepler yüzünden boyunuzun daha kısa görünmesini istiyorsanız şu tavsiyelere dikkat ediniz :
Alacağınız en basit tedbir : Alçak ökçeli veya ökçesiz ayakkabı giymektir. Bacaklarınız şişman ve bilekleriniz kalınsa tamamen ökçesiz ayakkabı giymeyin. 7 veya 9 punt ince ökçesiz ayakkabı giyin. Ayrıca iki renk kompozisyonu boyunuzu kısaltır. Koyu renkli bluz veya açık renkli eteklik veya aksi şekilde giyinin. Vücudunuzun zayıf yerlerini dolgun göstermek için açık renk, fazla dolgun yerlerini ince göstermek için koyu renkler kullanın. (Hem uzun boylu, hem şişman olduğunuz taktirde daha önceki sayılarda çıkan şişmanlar için tavsiyeleri şimdi verdiklerimizle birleştirin.).
Ayrıca şu hususlara dikkat etmelisiniz :
Beden : Bol olsun.
Omuzlar : Hiç vatka kullanmayın.
Beliniz : Elbisenizle tezat teşkil eden veya aynı tonda değişik renkte bir kemer takarak belinizi tebarüz ettirin. Bu şekilde boyunuzun uzunluğu nispeten kısalacaktır. Beliniz ince ise istediğiniz kadar geniş kemer kullanabilirsiniz. Beliniz kalınsa ince kemerleri tercih edin.
Kollar :Fazla kısa kollu şeyler giymeyin. Kollar tercihen uzun veya truvakar olmalı. Koltuk altları geniş oyulmuş ve geniş kollar boyu fazlasıyla kısaltır.
Kalça : Geniş veya dar plili ve parçalı etekler boyu kısa gösterir. Bu çeşit etekler size çok yakışacaktır.
Bacaklar : Moda çok kısa olduğu zaman bile sizin eteklerinizin diz kapağının altında olması gerekir. Çok kısa etekler size yakışmaz.
Umumi görünüşünüz : Boyu kısa, iki parçadan müteşekkil her çeşit kıyafet size yakışır : Döpiyes, tayyör, etek-ceket, etek-bluz, geniş kemerli büzgülü etekler, her boyda ceketler.
Aksesuar : Geniş kenarlı şapkalar, geniş çantalar, kıyafetinize uyan ve tezat teşkil eden renkli eldivenler ve ayakkabılar size yakışır. Ancak şapkaların sade olmasına dikkat edin. Mücevher mevzusunda ise her çeşidi kullanabilirsiniz. En küçüğünden en iri ve kalınına kadar her türlü mücevher size yakışır...1959