Metin Oktay & Oya Oktay


HUSUSİ HAYATLARINDA MEŞHUR FUTBOLCULARIMIZ
(Röportaj : Semiral Bilbaşar - Fotoğraflar : Mahmut Küçük 1959)

YÜRÜYÜŞE GİDİYORUZ
Oktay'lar asansöre girmişler. Metin şöyle söylüyor : "Yürüyüşe çıkıyoruz bir saat sonra döneceğiz. Şimdilik hoşça kalın..."
HAYAT İÇİN BİR MESAJ
Genç futbolcu Hayat okuyucularına birkaç satır yazmak istedi. O bir taraftan satırları karalarken Bayan Oktay'da kendisini büsbütün şirinleştiren gözlükleri gözünde olduğu halde kocasının omuzuna yaslanmış merakla ne yazdığına bakıyordu. Neticede yanda okuyacağınız mesaj meydana geldi."Hayat okuyucularına; En büyük arzum takımımın şampiyon olmasıdır. Şimdiden şampiyon takımı söylemek manasız olur. Çünkü maçlar sürprizli geçiyor. Bununla beraber şampiyonluk üç takım arasında paylaşılacaktır..." Metin'in şampiyonluk için nötr bir düşüncesi var ama, takımının muvaffak olabileceğine de inanmış olduğu için her halinden belli. Bu düşüncesine sevimli eşinin de iştirak ettiği anlaşılıyordu...

PLAKLARIYLA BAŞ BAŞA
Metin Oktay ve karısı Oya Oktay, boş kaldıkları zaman oturma odasında saatlerce plak dinlerler. Albümlerinde hemen bütün yeni parçalara rastlamak mümkün. Yukarıdaki fotoğrafta genç karı-kocayı böyle boş bir zamanlarında pikaplarının (elektrofon) başında plak dinlerken görüyorsunuz. 

İŞ BAŞINDA
Metin, Tarlabaşı'ndaki dükkanında takım arkadaşı Coşkun'la birlikte çalışıyor. İşte biraz önce gelen bir müşteriyle bizzat kendisi meşgul oluyor. Solda görülen Galatasaraylı Coşkun'dur.