GÜZEL CARMELA'NIN ANNESİ GÜZELLİK KRALİÇESİ OLMASINI İSTEMİYORDU...


GÜZEL CARMELA'NIN ANNESİ GÜZELLİK KRALİÇESİ OLMASINI İSTEMİYORDU...
Haziran ayında güneybatı Almanya'da Kara ormanların tam ortasında bulunan ve Almanya'nın en lüks ve en zarif şehri sayılan Baden-baden'de her yıl olduğu gibi bir güzellik kraliçesi seçimi daha yapıldı. Almanya'nın 12 şehrinden gelmiş güzeller burada boy gösterdiler ve neticede içlerinden birisi kraliçelik tacını giydi.
Gel gelelim bu seçimin bundan öncekilere nazaran bambaşka bir özelliği bulunmaktaydı. Jüri karşısına çıkan bir düzine dilberin arasında birinci ilan edilen 19 yaşındaki Carmela Künzel ailesine danışmadan gizlice ünlü kaplıcalar şehrine gelmiş ve burada şansını denemişti. Şayet birinci seçilmese idi mesele yoktu lakin güzeller güzeli ilan edilince iş birden değişiverdi. Öyle ya batı Berlin üniversitesinin İngiliz filolojisi bölümünde uslu uslu okuyan bir kızın muhafazakar ailesinin rızası olmadan bir maceraya atılması kolay hazmedilir bir şey değildi. Kendisine kraliçe seçildikten sonra hediye edilen kar gibi bembeyaz spor araba ile Berlin'deki evinin önünde durunca annesi büsbütün çileden çıktı ama kızı ile için için iftihar etmekten de kendisini alamadı. Carmela Künzel şimdi ikinci mükafatı olan Amerika seyahati için annesini kandırmakla meşgul... Üstte;
Sol : 19 yaşındaki üniversite talebesi Carmela Künzel "Miss Germany" ilan edildikten sonra kendisine hediye edilmiş spor arabası ile basın mensuplarına poz verirken görülmekte.
Sağ : Siyah saçlı, kahverengi gözlü Carmela Künzel'in piyano ve kitaplarından sonra en çok sevdiği şey spordur. Resimde Carmela su sporu esnasında görülmekte... 

Carmela (soldan dördüncü) güzellik kraliçesi seçilmeden evvel ilk eleme esnasında diğer güzeller ile bir arada. Carmela'nın vücut ölçüleri şöyledir : Boy 1.70 cm, Bel 59 cm, Kalça 94 cm, Göğüs 96 cm, Kilosu ise 60'dır...(Münih muhabiri Faruk Arık 1959)