Fenerbahçe milli lig şampiyonu oldu, Lefter futbolu bıraktı.


FENERBAHÇE MİLLİ LİG ŞAMPİYONU OLDU, LEFTER KÜÇÜKANDOYADİS FUTBOLU BIRAKTI

Uzun ve mücadeleli geçen bu seneki Milli lig maratonunda Fenerbahçe, İzmir'de Altay'ı yenerek şampiyon oldu. Bu şampiyonluğu ile Fenerbahçe önümüzdeki sene Avrupa şampiyon kulüpler kupası maçlarında memleketimizi temsil edecektir.
Gene bu arada Fenerbahçe'nin en sıkışık ve kritik anında Yunanistan'dan izinli olarak yurda dönen Lefter, evvela İstanbulspor, sonra da Beykoz maçlarında güzel bir oyun çıkararak kulübüne tekrar hizmette bulunmuştur. Lefterin büyük hizmetlerine karşılık Fenerbahçe kulübü Beşiktaş'la anlaşarak Lefter'in futbolu bırakması sebebiyle jübile maçı yapmış. Lefter'de bu maçtan hissesine düşen parayı almıştır.
Jübile maçında Lefter gençlere örnek olacak şekilde kıvrak ve istekli futbol oynamış, sahanın en iyisi olarak temayüz etmiştir. Bu oyunu ile Lefter sahadan her haliyle futbol severlerin unutamayacağı bir intiba bırakarak ayrılmıştır.
Yukarıdaki resimlerde Lefter'in jübile maçına katılan takım arkadaşları ve Lefter son defa giydiği Fenerbahçe formasıyla görülmektedir...1964