1964 Kaliforniya Long Beach'in uçan adamları.


FEZA ADAMLARI AMERİKA'YA İNDİ !
Kaliforniya Long Beach'te iki cambazın oyunu şehir halkına, mesele aydınlanıncaya kadar korkulu anlar yaşattı...
Genç adamın biri evinin balkonuna oturmuş güneşleniyordu. Birdenbire havada sıçrayan garip iki yaratık gördü. Hemen dikkat kesilip kendine doğru yaklaşanların ne olduğunu anlamaya çalıştı. Yoksa bunlar Merih'ten mi gelmişti ?
Biraz sonra Kaliforniya'nın Long Beach kasabası sakinleri balkonunda güneşlenen adamın gördüğü manzaranın tıpkısı karşısında şaşkına dönerek dünyanın feza adamları tarafından istila edilmeye başlandığı haberini Amerikanın diğer şehirlerine ulaştırmaya koyuldular. Haber gerçekten çok önemliydi ! Telsizler, telefonlar, telgraflar aynı haberi memleketin çeşitli bölgelerine duyurmaya aralıksız devam ediyorlardı.
Long Beach kasabasında panik devam ederken meselenin iç yüzü anlaşıldı. Kasabaya gelen fezalılar Tom Weaver ve Bill Gaffney adında iki cambazdı. "Tom ve Jerry - Uçan Devler" adı altında temsiller veriyorlardı. Ellerindeki uzun sırıklarla yüksek atlama gösterileri yapan cambazlar, Long Beach'te programlarına başlamadan önce bir reklam gösterisi yapmak istemişlerdi. Giydikleri feza elbiselerinin modellerini de kendileri çizmişti. Ellerindeki silahlar ise trafik polislerinin kullandığı ışıklı sopalardı. Son günlerde Merihliler, uçan daireler ve feza ile halkın fazla ilgilendiğini görüp, bundan kendilerine bir kazanç payı çıkarmak istemişlerdi. Tabii istekleri kolayca da yerine geliverdi...

Feza adamları haklarında yazılanları büyük bir alaka ile okudular ve bu telaşa kendileri bile şaştılar...1964