TUZLA PİYADE OKULUNA SANCAK VERİLDİ !


TUZLA PİYADE OKULUNA SANCAK VERİLDİ !
Tuzla piyade okulu öğrenci alayı tevdi edilen alay sancağı ile geçit töreninde.

11 Mayıs 1964 pazartesi günü Tuzla'da bulunan piyade okulu öğrenci alayına parlak ve son derece heyecanlı bir törenle alay sancağı tevdi edilmiştir.
Sabah saat 10.00'da başlayan törende Genelkurmay başkanı Cevdet Sunay, Kara kuvvetleri komutanı Orgeneral Ali Keskiner, Deniz kuvvetleri kumandanı Oramiral Necdet Uran, Birinci ordu kumandanı Orgeneral Refik Yılmaz, İkinci ordu kumandanı Orgeneral Cemal Tural ve diğer davetliler hazır bulunmuştur.
Alay sancağı birinci ordu kumandanı Orgeneral Refik Yılmaz tarafından Piyale okulu kumandanı Yarbay Niyazi Tuğ'a teslim edilmiştir.
Şerefli sancağımızın tevdi merasiminden sonra bu müstesna ve tarihi gün Piyade alayının başlarında kumandanları, bütün yüksek rütbeli subayların ve diğer davetlilerin takdirle seyrettikleri bir geçit töreni ve daha sonra yeni tesislerin açılmasıyla sona ermiştir. 

Tuzla piyade okulunun yeni tesisleri de aynı gün Genel kurmay başkanı Orgeneral Cevdet Sunay tarafından sancak töreninden sonra hizmete açılırken.  

Birinci ordu kumandanı Orgeneral Refik Yılmaz tarafından şanlı sancağımızın okul alay kumandanı Yarbay  Niyazi Tuğ'a tevdi esnası...