Sherlock Holmes Müzesi


SHERLOCK HOLMES MÜZESİ
Tipik melon şapkaları, ellerinde şemsiyeleri ile iki Londra vatandaşı dünyanın en ünlü dedektifinin müze haline getirilmiş evini ziyarete geliyorlar. Hem içkilerini içecekler, hem de Sherlock Holmes ile yardımcısı Doktor Watson'un eşyalarını görecekler. Burası ünlü yazar Arthur Conan Doyle hayranlarının uğrak yeridir...1964

Büyük yazar Arthur Conan Doyle'un yarattığı ünlü dedektif Sherlock Holmes'un en girift olayları çözdüğü çalışma odasını görmektesiniz. Yazar, Sherlock Holmes'u burada en çetin ve çetrefil meselelerle karşı karşıya getirirdi. Duvarda büyük yazar Sir Arthur Conan Doyle'un portresi asılıdır. Müzeyi ziyaret edenler bu hava içerisinde içkilerini içmektedir.  

Sherlock Holmes'un yardımcı araçları : Krokiler, büyüteç, çeşitli zarflar ve el yazıları, not defteri... Ünlü dedektif meselelerini bunların yardımıyla hallederdi (üst).
Sherlock Holmes'un yaratıcısı Conan Doyle, tıpkı yarattığı ünlü dedektif gibi çalışmaktan yorulduğu zaman bu kemanı çalardı. İkisinin de en yakın arkadaşı işte bu kemandı (alt).   

Sahiplerinin aranmasına lüzum olmayan elbiseler.  Bunlar bugün Sherlock Holmes müzesindeki çalışma odasının kapısının arkasında asılıdır. Biri Holmes diğeri Watson'a aittir...