Harry Winston Milano Mücevher Fuarı


Milano fuarında Harry Winston'un koleksiyonundan alınan bu mücevherleri meşhur artist Daria Nicolodi teşhir etmektedir. Elmas ve pırlantadan olan hafif tacın değeri 2,5 milyar Türk lirası. Yine elmas taşlı olan gerdanlık ve küpelerin değeri ise 1 milyar 250 milyon liradır.

Dünyanın en ünlü kuyumcusu olan Harry Winston'un çelik kasalarından çıkarılıp silahlı muhafızların nezaretinde Milano'ya getirilen hazineye bedel bu mücevheri ise şarkıcı Rosanna Fratello teşhir etti. Pırlanta ve safir olan tacın değeri 3 milyar 375 milyon, bilezik-küpe ve yüzüklerin değeri ise tam 1 milyar 250 milyon lira. Bu kıymetli mücevherleri sergileyen Rosanna Fratello son şöyle dedi : "Kendimi bir bankanın kasası sandım... "

 Daria'nın teşhir ettiği bu mücevherlerde Harry koleksiyonundan. 25 yuvarlak zümrütten yapılan 555 kıratlık kolyenin değeri 587 milyon, küpeler 137 milyon, bilezik-yüzük ve iğnenin toplam değeri 112 milyon lirayı aşmaktadır.

Görünüşleri belki fazla gösterişli değil bu mücevherlerin. Fakat zümrüt ve pırlanta süslü gerdanlık ve bileziğin değeri 750 milyon, basit gibi görünen küpeler 250 milyon liraya yakındır...1972