Bobby Lee Hunter


GÜN BAŞLIYOR
Her sabah 07.00'de Güney Karolina'daki cezaevi hücresinin demir parmaklıkları açılıyor ve tüy siklet boksör Bobby Lee Hunter gardiyanı ile antrenmana yollanıyor. Siyah fırtına 1972 Münih olimpiyatlarına işte bu şekilde hazırlanıyor... 

KELEPÇELİ ŞAMPİYON OLİMPİYAT YOLUNDA
Bobby'i bütün Amerika tanıyor ve o Amerika'nın 1972 Münih olimpiyatında en büyük umudu. Ama ne yazık ki olimpiyatlara gidebilme hakkından mahrum. Maalesef Güney Karolina'da bir hapishanede ve en yakın arkadaşı gardiyanı.
Bobby 17 yaşında iken bir adamla dövüşürken onu bıçak ile öldürmüş ve 18 yıl ağır hapse mahkum olmuştu. Şu an 21 yaşında. Bobby sene ortasında eğer Münih'e gidebilirse yanında gardiyanı Ray Satterfield'ı da yanında götürmek zorunda.  

İşte bu konu onu kara kara düşündürmekte. Bir mahkum olarak olimpiyatlara tek şartla katılabilir Amerikan kanunlarına göre : Kendisinin ve gardiyanının masraflarını cebinden ödemek !
Fakat Bobby'de o para nerede ? Tek umudu diğer mahkumlardan toplayacağı yardımlar. Yinede umudunu yitirmiş değil her sabah gördüğünüz gibi idmanlarını aksatmamakta...1972