Köfteci Yaşar Usta, Eminönü - İstanbul


KÖFTECİ YAŞAR USTA
Dürüm ve fast food tarzı yemeklerden hoşlanmadığımız için ekseriyetle tercihimiz bu tür küçük mütevazi esnaf lokantaları olmakta. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Yaşar ustanın mekanını dün bu sefer sevdiğimiz birisi ile birlikte ziyaret ettik.
Yaşar ustanın küçük esnaf dükkanı Rüstempaşa camisinin hemen arkasında yer alan Burmalı han adlı içinde daha ziyade ambalaj malzemeleri satan mekanda yer almakta.
Yapmış olduğu köfte ekseriyetle çoğumuzun bildiği ve alışık olduğu tarzda "Köfteci Yusuf usta" zinciri köftesine benzemekte. Yanında söylenen klasik 1 porsiyon piyazı oldukça zengin ve bol, bir kişi zor yiyor. Ayrıca mangalının üzerinde kızarttığı taze çıtır yarım ekmekleri ayrı bir lezzet.
Diğer seçeneklerde Biftek ve şiş yer almakta. Pirzola olmaması şaşırtıcı. Geçen ziyaretimizde böbrek vardı bu sefer tadına bakma fırsatı bulabildik. O da şayet erken saatlerde ziyaret ederseniz bulunabilmekte.  

Eminönü yaya alt geçidinden Rüstempaşa camisine doğru yol aldığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz burasını. Bu 70-75 yaşlarında 50 yıldır tezgahının başında bu ustayı ziyaret etmek isterseniz. Hasırcılar caddesi yakınlarında... Fiyatları oldukça makul... Garsonları canavar gibi, oturun sessizce müşteriye saygı nedir izleyin...