Motosikletli Polisler


MOTOSİKLETLİ POLİSLER CAMBAZLARA TAŞ ÇIKARDI...

Polis enstitüsü ve kolejinin gösterisinde öğrenciler motosikletleri adeta oyuncak gibi kullanarak büyük ilgi topladılar. Üstte piramit meydana getirmiş öğrenciler, altta polis kolejinin gözü pek akrobatlarından birisi alev çemberinin içinden geçerken görülmekte...


Polis enstitüsü ve kolejinin Ankara'da 19 mayıs stadında yaptığı motosikletli akrobasi gösterileri yalnız motosiklet meraklılarının ilgisini toplamakla kalmadı, gösterileri izleyen herkese heyecanlı anlar yaşatarak adeta parmak ısırttı.
Haftanın belirli günlerinde spor öğretmenleri nezaretinde motosikletli akrobasiye çalışan polis adayları 50-60 kişilik toplu gösterilerinde altlarındaki motoru bir oyuncak gibi kullandıklarını seyircilere ispat ettiler.
Beheri 20 bin lira kıymetinde olan 8 adet BMW marka Alman yapısı motosikletle gösterilere katılan genç polis adayları motorun üzerinde amuda kalktılar, piramit yaptılar ve alev çemberinden adeta ok gibi geçtiler. Alevli çemberden geçiş kadın izleyicileri pek heyecanlandırdı, gözlerini kapayanlar oldu. Amuda kalkmış vaziyette motosiklet kullanan polisleri gören bir seyirci yanındaki arkadaşına şöyle bağırdı :
- Bu çocuklar cambazları rahat alt ederler...
Evet, genç polis adaylarının amacıda zaten bu... Eksiklerini tamamladıktan sonra uluslararası yarışmalara katılacaklar... 1972