Cenevre 1. Dünya Tütün Festivali


İŞTE BİRİNCİ DÜNYA TÜTÜN GÜZELİ !

İlk kez Cenevre'de tertiplenen Dünya Tütün Festivalinde, "Ben sıcak ülkeleri, sıcak kanlı insanları severim." diyen ve gelecek yıl üniversiteyi bitirince Türkiyeyi ziyaret edecek olan Gwen Golden, Kendi memleketi Amerika'da da yapılan yarışmada tütün güzeli seçilmişti.

TÜRK PAVYONU EN GÜZELİ

Cenevre tütün festivalinde bir Türk dekoratörün hazırladığı Türk pavyonu büyük alaka gördü. Pavyonun başlıca misafirleri İsviçre'de yaşayan Türkler idi...  

TÜRK ZİYARETÇİLER

Türk pavyonunun Türk ziyaretçileri : Niyazi Sürenkök, pavyon hostesi Monica, Nahide Tuna, Birleşmiş milletler genel sekreteri yardımcısı Faruk Berkol, iş adamı İsmail Agar, bayan Berkol, dekoratör Atıf Tuna, Reşit Erkul ve hostes Marta. 

34 ÜLKEDEN ÜÇ TEMSİLCİ

Milletler arası ilk tütün sergisinde tam 34 ülke temsil edildi. Çeşitli ülkelerin pavyonları tütün ve sigaraların yanı sıra milli kıyafetler giymiş hostesleri ile de ilgi topladılar.
Bizim pavyonumuzla rekabet halinde olan fakat umduğunu bulamayan Yunan pavyonunun hostesi Tassula (yanda) mavi milli kıyafet giymişti. Fransız pavyonuna gelen misafirleri ağırlayan Monique ise kıyafetten çok, tebessüme önem veriyordu (altta solda). Pakistanlı Rehana'da uzun giysileri içinde pek ciddi duruyordu... 1972