Bodrum Turgutreis Marina 2016.


D-Marin Turgutreis

Bodrum ilçesine 19-20 km kadar uzaklıkta yer alan Turgutreis (Karatoprak) beldesine ait marina. Bu marina beldeye oldukça hareket getiren bir merkez durumunda. Bodrum'dan Turgutreis'e giren ana cadde üzerinde sağlı sollu bankalar, hipermarketler  yer almakta bir nevi bankalar caddesi. Bunları geçip ilçenin camisinin bulunduğu noktaya ulaştığınızda sağ tarafta yer alan ada beldenin çarşısı ve her çeşit ürünü satan mağazalar ve fast-food, restaurantlar ile dolu. Sol adada beldenin balık pazarı ve balık lokantaları yer almakta.

Camiden hemen Akyarlar istikametine doğru devam etmeden evvel tam karşınıza günübirlik turlar düzenleyen onlarca tekne geliyor. Sahil boyunca 1 km kadar yol aldıktan sonra marinaya ulaşıyorsunuz. Marinanın içinde cafeler, lokantalar, mağazalar ve hatırladığım kadarıyla bir banka şubesi bulunuyor. Marinanın yürüyüş parkurlarında amatör sanatçıların eserlerini gözlemleyebiliyorsunuz. Ayrıca bir de sineması var marinanın.

Marinadan sonra belde Şevket Sabancı parkı ile nihayetleniyor ve daha sakin bir ortamda yer alan devre mülk siteleri yer alıyor. Zaten ondan sonra Akyarlar'a kadar pek bir şey yok. Bodrum'un bu şirin Turgutreis beldesi hakkında izlenimim bu.